ВГО «Сила Країни» пишається тим, що є частиною міжнародного консорціуму, який розпочав реалізацію проєкту WINGS (Women's Initiative for New Growth and Skills – Supporting Migrant Careers – "Жіноча ініціатива для нового зростання та навичок – підтримка кар'єри мігранток", https://www.wingsproject24.com/) у межах програми Erasmus+ (2024-1-DE02-KA220-ADU-000247718). Проєкт об'єднує провідні організації з п'яти країн: FUNDACJA MARKI POLSKIEJ im. prof. Witolda Kieżuna (Польща), HOCHSCHULE WISMAR (Німеччина), PRAGUE CITY UNIVERSITY (Чехія), SYLA KRAINY (Україна) та AKADEMI KULTUR ve EGITIM DERENGI (Туреччина).
Вирішення нагальних потреб жінок-мігранток
Війна в Україні, розв'язана Росією у 2022 році, створила безпрецедентну гуманітарну кризу. За даними Управління Верховного комісара ООН, понад 9,85 мільйона українців змушені покинути свої домівки, з яких 6,3 мільйона шукають притулку за кордоном, а 3,55 мільйона переміщені всередині країни. Серед них 80% – це жінки з дітьми, які стикаються з мовними бар'єрами, труднощами з працевлаштуванням, соціальною ізоляцією та обмеженим доступом до освіти.
Розуміючи ці виклики, WINGS прагне підтримати українських жінок-вимушених мігранток, надаючи їм необхідні інструменти, знання та ресурси для відновлення професійного життя у приймаючих країнах.
WINGS: ініціатива комплексної підтримки
Проєкт WINGS (2024-2026) спрямований на подолання соціально-економічних труднощів українських жінок-мігранток, сприяючи їхній фінансовій незалежності, професійній інтеграції та соціальній адаптації. Для досягнення цих цілей передбачені такі ключові заходи:
Цілі WINGS
Проєкт спрямований на досягнення таких ключових завдань:
Партнерські організації та приймаючі країни
Проєкт WINGS реалізується в країнах, що прийняли значну кількість українських біженців, зокрема:
Завдяки WINGS жінки отримають доступ до програм кар'єрного розвитку, мереж підтримки та ресурсів, необхідних для відновлення їхнього життя. ВГО «Сила Країни» з гордістю долучається до цієї важливої ініціативи, працюючи над створенням майбутнього, в якому жінки з України, вимушені покинути свої домівки, зможуть розвиватися і реалізовувати свій потенціал.
Партнерськими організаціями WINGS є:
HOCHSCHULE WISMAR,
(HSW, вищий навчальний заклад,
Німеччина) – німецький університет із більш ніж столітньою історією
академічної діяльності в галузях інженерії, технологій, бізнесу та дизайну.
Навчаючи 8 900 студентів, HSW є лідером у сфері онлайн навчання та міжнародної
співпраці. HSW відповідає за загальну координацію та управління проєктом, а
також забезпечення ефективної міжнародної співпраці. HSW очолює розробку
освітніх матеріалів та використовує свою передову технологічну інфраструктуру.
FUNDACJA MARKI
POLSKIEJ IM. PROF. WITOLDA KIEŻUNA (FMP,
Фонд, Польща) підтримує розвиток навичок, інклюзію та сталий розвиток. Фонд
сприяє зростанню громадянського суспільства, популяризує цінності ЄС і вирішує
соціальні проблеми, такі як безробіття та проблеми адаптації, особливо серед
мігрантів. FMP сприяє зусиллям щодо локальної інтеграції в Польщі, залучає
жінок-мігранток до програм професійного розвитку та бере участь у підготовці
посібника.
SYLA KRAINY (NGO SK,
ГО, Україна), заснована у 2011 році, займається сприянням інклюзії,
захистом соціально-економічних прав і підтримкою вразливих груп, зокрема
мігрантів та людей з інвалідністю. Як ініціатор ідеї проєкту, ВГО «Сила Країни»
відіграє провідну роль у визначенні потреб цільової групи, розробці освітніх
матеріалів та проведенні практичних заходів.
PRAGUE CITY VYSOKÁ ŠKOLA S.R.O. (PCU, Вищий навчальний заклад, Чехія), заснований у 2004 році, пропонує британську акредитовану освіту англійською мовою в різних дисциплінах, роблячи акцент на сталий розвиток, інклюзію та інновації. Завдяки тісній міжнародній співпраці PCU підтримує українських студентів, надає стипендії та сприяє їхній інтеграції через дослідження, соціальні програми та тренінги, спрямовані на подолання травматичного досвіду. PCU надає технічну підтримку для медіа- та комунікаційної діяльності тадопомагає розробляти програми інтеграції та адаптації для жінок-мігранток.
AKADEMI KULTUR VE EGITIM DERNEGI (AKED, НГО, Туреччина), заснована в 2013 році в Кастамону, сприяє розвитку освіти, культури та спорту через місцеві та міжнародні проекти. Маючи досвід у ініціативах Erasmus+ та кампаніях соціальної відповідальності, AKED підтримує молодь, сприяє інклюзії та покращує професійні навички. AKED координує включення жінок-мігранток у програми професійного навчання в Туреччині та організовує місцеві кампанії з підвищення обізнаності та громадські заходи.
Слідкуйте за оновленнями WINGS на нашому сайті та долучайтеся до останніх ініціатив з підтримки жінок-мігранток у Європі.
Всеукраїнська громадська організація "Сила Країни"
Голова організації – Кравченко Олена Сергіївна